פעילויות מהנות לילדים בבית
הכוללות מים

קיץ , שמש, ים השילוש המקודש .
הקיץ שלנו חם מאד ויש לנו רעיון מעולה מה לעשות עם הילדים בימים החמים האלה, פעילות עם מעט מים (כדי שהבית לא יתלכלך) בחדר ממוזג ונעים .
הילדים ייהנו ויתקררו וכמובן ילמדו מושגים חדשים מעולם המדע.

חוף הים האישי שלנו

הילדים יכולים להכין הדמיה של חוף הים תנו לילדים חול ייבש או חול ייבש צבעוני תנו להם לפזר אותו בגיגית שטוחה או תבנית חד פעמית, יש להרטיב מעט את החול במים ולהסביר להם כיצד החול דוחה את המים ונשאר יבש (הערכות שלנו מגיעות עם דפי הסבר).

הילדים יכולים להניח על החול צדפים וקונכיות יפות שאספו מחוף הים .ואם יש לכם קונכיה גדולה שאספתם בים שימו אותה על האזן ותשמעו את גלי הים….ניתן גם לבנות מגדלים יפים מחול או להשתמש בחותכני עוגות מהמטבח כדי ליצור צורות יפות ונעימות.
החלק השני של הפעילות היא עם מים בדיוק כמו בים תנו לילדים קערית עם מים ושקית כדורי ג’ל  וגם שקית עם חיות ים מתנפחות במים הילדים מכניסים את הכדורים והחיות הפלא ופלא ראו מה יקרה !
הידעתם!
חול קוסמים אינדיאני,חול יבש או חול הידרופובי –  כי במקור החול היבש פותח לא כשעשוע לילדים, אלא כאמצעי לספיחת דליפות נפט בים: הוא פוזר מעל לדלק שצף על פני המים, התערבב איתו והתערובת כולה הפכה כבדה מספיק כדי לשקוע לקרקעית.
דבר קיומו פורסם לראשונה בספר מדע לילדים משנת 1915, שם ציינו שהוא הומצא על ידי “קוסמים אינדיאנים” והיה עשוי מתערובת של חול ושעווה מומסת.
זהו חול שיכול לסייע בהבנת ולימוד על מולקולות מים וחומרים הידרופוביים.
כדורי ג’יל –  מכילים מים בתוכם כמו ספוג, אם נשאיר את הכדור מחוץ למים המים יתאדו והכדור יתייבש ויתכווץ חזרה. שני גורמים יכולים לזרז את האידוי: חום ורוח. לכן אם נשאיר את הכדור בשמש החמה ובאוויר הפתוח הוא יתייבש מהר יותר מאשר במקום מוצל וסגור.
מי לא מכיר את הטבלה המחזורית? זו שהיינו צריכים לשנן היטב בתיכון? אבל האם יש...
0
  0
  העגלה שלך
  העלה שלך ריקהחזור לקניה
   Calculate Shipping
   Apply Coupon
   Available Coupons
   kessem21 Get 10% off
   חמשעשרהאחוז2021 Get 15% off
   Unavailable Coupons
   2309 Get 100% off TEST
   kesem-hevrati Get 15% off
   kesem15 Get 15% off
   springsale Get 10% off הנחה לפסח